معمار لندز
0
(0)

حفروکندن چاه ولایروبی چاه در کرج

از مهمترین دلایل حفر چاه و کندن چاه در کرج ، آسایش و راحتی ساکنین است، ممکن است چاه قدیمی شما پر شده باشد و بعد از تخلیه آن، متوجه نشتی یه آسیب جدی شوید، با این وجود اگر زودتر اقدام به حفر چاه جدید نشود ممکن است جان ساکنین به خطر بیفتد.

کندن چاه در کرج نیاز به متخصص حرفه‌ای دارد که بتواند چاه استانداردی را حفر کند، اگر بدون دانش و مهارت اینکار انجام شود، آنوقت فرقی با چاه قدیمی در معرض ریزش ندارد. برای اینکار نیاز به ابزارهای خاص است که در شیوه‌های متفاوتی انجام می‌شود.

شما نیز اگر به دنبال چاه کن حرفه‌ای هستید می‌توانید قبل از یافتن آن، اطلاعاتی در مورد شیوه‌ها و ابزارها، همچنین ویژگی‌های یک چاه کن، به دست آورید. در نتیجه در حفر چاه نو، اشتباهات کمتری را خواهید داشت. در این مطالب اطلاعات مختصر و مفیدی جمع آوری شده که به شما کمک بسیاری می کند.

حفاری چاه در کرج

حفر چاه در کرج

برای حفر چاه باید علت آن را در نظر بگیرید، به چه علت قصد حفر چاه و کندن چاه در کرج را دارید؟ آیا چاه شما با تخلیه به موقع نیز مشکلش حل نشده؟ آیا قرار است ساختمان جدیدی را بسازید؟ حفر چاه به دلیل اهمیتی که دارد، علت آن نیز مهم است، به همین دلیل می‌گوییم علت حفر چاه برای شما چیست؟ ممکن است برخی به دلیل رسیدن آب‌های زمینی چاه حفر کنند، برای برخی چاه فاضلاب را یا چاره ارت ساختمان علت حفر باشد.

همه این دلایل حتی در قیمت آن نیز تاثیر دارد، علاوه بر قیمت، بر مواردی مانند انتخاب ابزار، شیوه، محل قرارگیری و… نیز تاثیر زیادی دارد. شکل و متراژ آن، به عنوان مثال اندازه معمولا در نیم متر تا دو متر در نظر گرفته می‌شود و اغلب در شکل‌های مربعی و استوانه‌ای حفر می‌شوند.

اگر قصد حفاری چاه را دارید، متخصص چاه کن بهترین گزینه برای اینکار هست، در برخی موارد نیز به ابزارهای پیشرفته است که مهارت کار با آن را یک متخصص دارد، بنابراین خود و یا اطرفیان که در قدیم از این مهارت‌ها داشته‌اید، احتمال خطا و اشتباه زیادی را در هنگام حفر چاه استاندارد دارد. گروه‌ها و متخصصین حرفه‌ای در این زمینه می‌توانند با ارائه خدمات با کیفیت علاوه بر افزایش آسایش و ایمنی، هزینه‌های جانبی را برای شما کاهش دهند.

حفر چاه و کندن چاه کرج
حفر چاه وکندن چاه در کرج

حفر چاه فاضلاب در کرج

در اکثر موارد منظور از حفر چاه در کرج، در واقع همان حفر چاه فاضلاب در کرج است، حفر توسط بهترین مقنی‌ها انجام می‌شود. در حفاری چاه فاضلاب معمولا هدف دفع آب است که مناسب‌ترین گزینه برای آن حفر در زمین‌های شنی است. این زمین‌ها به دلیل خاصیت جذب بالای خود باعث می‌شوند انتقال به پایین سریعتر انجام شود.

برای اینکه حفر چاه به درستی انجام شود، نوع دستگاه، زمین و شیوه باید به درستی انتخاب شود، به همین دلیل نیاز به متخصصی است که تجربه و مهارت کافی را داشته باشد. متخصص می‌تواند بررسی‌ها را طبق استاندارد محلی، فاصله را با دیگر ساختمان، تشخیص چاهی در نزدیکی محل حفر، کیفیت آب‌های زیر زمینی و مسیر آنها را به صورت کاملا کارشناسی انجام دهد.

بررسی کارشناسی و انجام کار در بهترین کیفیت شما از ریزش در آینده و یا پر شدن زود به زود چاه در امان نگه می‌دارد. خسارت‌هایی که ممکن است بعد حفر چاه به شما وارد شود از هزینه حفر چاه بیشتر می شود.

برخی از افراد بدون هیچ بررسی از دستگاه دستی برای حفر چاه استفاده می‌کنند باید گفت که استفاده از دستگاه دستی بدون بررسی‌های اولیه نیز کاری کاملا غیر اصولی است، بهتر است در این مورد حتما با کارشناس این حرفه راهنمایی بخواهید.

متخصصین شرکت ما حفر چاه و کندن چاه در کرج عملیاتی مانند طوقه چینی، کول گذاری چاه را با شیوه‌هایی کاملا مطابق با استانداردها و ابزارهای مناسب و با کیفیت انجام می‌دهند.

حفر چاه آب در کرج

همانطور که قبلا گفتیم در بیشتر موارد حفر چاه، را برای حفر چاه فاضلاب بکار می‌برند اما تمامی شرکت‌های مجاز و معتبر خدمات حفر چاه آب در کرج را نیز دارند. در زمینه نیز بهتر است  قبل از انتخاب دستگاه و نحوه حفر آن بهتر است زمین مناسبی را برای اینکار انتخاب کنید.

انتخاب زمین برای حفر چاه آب اهمیت بسیار زیادی دارد، نزدیکی چاه فاضلاب و عدم نفوذ آلودگی به آن، بررسی‌های اولیه توسط یک مقنی متخصص و با تجربه باعث می‌شود از وقوع خسارات مالی و جانی زیادی جلوگیری شود.

فاصله چاه آب با ساختمان و تجهیزات اطراف، را حتما در نظر بگیرید، توان بستر خاک، نوع سنگ، اندازه عمق چاه آب و خیلی از مواردی که کارشناس به آنها در هنگام بررسی‌های اولیه اهمیت زیادی می‌دهد.

قدیمی‌ترین روش حفر چاه آب که حتی برای حفر چاه فاضلاب نیز انجام می‌دهند. روش حفاری دستی است که برای انجام آن به تجهیزاتی سنتی مانند کلنگ، بیل، چرخ چاه، دلو و نیروی انسانی نیاز است. همین روش نیز خود به مقنی‌های ماهر و توانمند نیاز دارد.

لایروبی چاه در کرج

لایروبی چاه در کرج چگونه انجام می شود؟ چرا چاه نیاز به لایروبی دارد؟ اگر لایروبی انجام ندهیم چه اتفاقی می افتد؟

تابحال هنگام رد شدن از خیابان اصلی کارگران شهرداری را دیده‌اید که از کانال‌های فاضلاب با ساده‌ترین ابزارهای خود، آشغال‌های زیادی را بیرون می‌آورند. اگر همین پاکسازی اولیه انجام نشود ممکن است عواقب زیادی برای کانال‌های معابر شهری و در نهایت نیاز به لایروبی فاضلاب داشته باشد.

چاه‌های خانگی یا دیگر چاه‌های فاضلابی نیز زباله‌ها و مواد پسماند زیادی به مرور زمان در آنها ریخته می‌شود یا آنقدر ریز هستند که با آب به درون چاه وارد می‌شوند و با انباشته شدن روی هم قدرت جذب چاه را کاهش می‌دهند.

ممکن است بعد از تخلیه چاه محیط کاری یا مسکونی‌تان به شما پیشنهاد لایروبی داده باشند، متخصص برای اینکه چاه را مثل قبل به شما تحویل دهد تشخیص انجام یکبار لایروبی را داده ولی شما دلیل آن را نمی‌دانید یا اینکه لایروبی را به دلیل اضافه شدن هزینه‌ای به تخلیه چاه، کاری بی مورد می‌دانید.

شاید اصلا تا حالا اسم لایروبی به گوش شما نخورده باشد، لایروبی همان پاکسازی چاه است البته بعد از تخلیه کامل چاه صورت می‌گیرد و به طول عمر بیشتر چاه کمک شایانی می‌کند. چاه مواد زیادی را به خود جذب می‌کند، ریز یا درشت که هنگام تخلیه ممکن است به طور کامل از چاه کشیده نشوند.

در این مقاله به بررسی لایروبی چاه در کرج، انواع و خدماتی که متخصصین این حرفه می‌توانند ارائه کنند، می‌پردازیم اگر شما نیز نیاز به آشنایی بیشتری با لایروبی دارید، مطالعه این مطالب را پیشنهاد می‌کنیم.

لایروبی چاه آب در کرج

لایروبی چاه در کرج

دیواره‌ها و کف چاه‌ها بعد از مدتی قدرت نفوذ خود را از دست می‌دهند که این اتفاق دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. اگر حفر چاه در کرج به دست متخصص این حرفه انجام شود، عمر چاه‌ها طولانی بوده و به سرعت پر نخواهد شد و دیگر مرتب به لایروبی چاه در کرج نیازی ندارید.

اما چاه‌هایی که برای اولین بار پر می‌شوند به دلیل جذب پسماندها، سنگریزه‌ها و یا وجود جلبک‌ها به دیواره و کف چاه، سرعت پر شدن نیز بیشتر می‌شود. شاید چاه شما نیز سرعت پرشدن آن بالا باشد و برایتان سوال باشد که چرا چاه دوباره پر شده است؟

اگر بعد از هر بار یا هر ۱ بار در میان تخلیه چاه، لایروبی چاه صورت نگیرد، چاه به سرعت پر شده و نیاز است دوباره تخلیه انجام شود. در صورتی که اگر لایروبی چاه انجام شود، منافذ جذبی کف و دیواره‌های چاه آزاد شده و آب داخل چاه به زمین نفوذ می‌کند.

لایروبی توسط نیروها و مقنی‌هایی انجام می‌شود که تجربه و مهارت بسیار بالایی در زمینه حفر و تخلیه چاه داشته باشند. معمولا هنگام حفر چاه برای تخلیه و لایروبی نیز بررسی‌هایی انجام می‌شود و بعد از آن حفر چاه صورت می‌گیرد.

شاید به ظاهر لایروبی چاه از تخلیه چاه آسانتر باشد ولی اینطور نیست. لایروبی مهارت بیشتر و زحمت بیشتری نسبت به تخلیه چاه دارد و برای اینکه اصولی انجام شود نیاز به داشتن مهارت و تخصص بالایی است. همچنین هزینه متفاوتی نسبت به تخلیه دارد.

اگر قصد لایروبی چاه در کرج خود را دارید، می‌توانید با شرکت ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره متخصصین ما در این زمینه بهره‌مند شوید.همچنین اگر به دنبال یک شرکت معتبر برای لوله بازکنی در کرج هستید می توانید به ما اعتمادنمایید.

لایروبی چاه کرج-شرکت لوله بازکنی کرج
لایروبی چاه کرج

لایروبی فاضلاب در کرج

پاکسازی رسوبات، گل و لای از مجرای گذر مایعات، آب یا فاضلاب در کانال‌های فاضلاب و چاه‌های قدیمی در گذشته از روش‌هایی بود که برای بهبود چاه استفاده میشد این روش امروزه نیز لایروبی فاضلاب در کرج توسط نیروها و تجهیزات پیشرفته‌تری انجام می‌شود.

بوی بد فاضلاب جمع شدن حشرات و سوسک‌ها به شما هشدار پرشدن چاه را می‌دهد، ممکن است از زمان تخلیه قبلی خیلی نگذشته باشد و چاه فاضلاب دوباره پر شده باشد. شاید برایتان سوال باشد که چرا به این زودی چاه پر شده است؟ در ادامه در کنار دلایل اینکه چرا به لایروبی چاه در کرج نیاز است دلیل زود پر شدن چاه را نیز شرح می دهیم.

چاه‌های فاضلاب یکی از مزیت‌هایی که دارند این است که موقع حفر منطقه‌های را انتخاب می‌کنند که خاک جذبی داشته باشد و این مزیت باعث می‌شود که موقع لایروبی بعد از تخلیه کامل، روش های مختلفی که حتما آنها را شرح خواهیم داد، قدرت جذب چاه فاضلاب به حالت اول برگردد.

همانطور که می‌دانید امروزه برای انجام لایروبی فاضلاب از دستگاه‌ها و تانکرهای مخصوص اینکار را انجام می‌دهند. در واقع حضور نیروی متخصص به دلیل اینکه کار تخصصی و دقیق انجام شود، کاملا ضروری است و در کنار آن استفاده از دستگاه‌های مکنده و لجن کش‌ها بهترین گزینه برای انجام لایروبی است که نسبت به نوع چاه فاضلاب دستگاه را انتخاب می‌کنند.

لایروبی چیست؟

هنگامی که قصد پاکسازی چاه‌ّها، سپتک یا منهول‌ها از رسوبات، خاک یا  هرگونه موادی که در آنها انباشه شده را دارید در واقع شما عمل لایروبی را انجام می‌دهید. لایروبی چاه کاملا با تخلیه چاه متفاوت است که در ادامه از این تفاوت خواهیم گفت.

 

پاکسازی مجاری و بسترهای آب و فاضلاب، اهمیت بسیار زیادی در حفظ سلامتی و تجدید منابع زیست محیطی هستند و همچنین در مصارف ساخت و ساز نیز بسیار اهمیت دارد. لایروبی فقط مختص کانال‌های فاضلاب و چاه‌ها نیست به طور مثال رودخانه ها نیز باید در فواصل منظمی لایروبی شوند وگرنه ممکن است عواقب زیادی را به همراه داشته باشد اگر یادتان باشد سیل‌هایی که آمد یکی از دلایل آن عدم انجام لایروبی رودخانه‌ها بود.

عده‌ای بر این باورند که بعد از تخلیه چاه نباید لایروبی کرد یا اینکه اصلا چه دلیلی دارد بعد از تخلیه کامل چاه، لایروبی صورت بگیرد؟ در صورت عدم لایروبی چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که تخلیه چاه در کرج با لایروبی چاه در کرج کاملا دو حرفه متفاوت هستند اما زیر مجموعه یکدیگر محسوب می شوند.

لایروبی از جمله کارهایی است که در تخلیه چاه  انجام می گیرد. البته ناگفته نماند که متخصص باید تشخیص دهد آیا چاه بعد از تخلیه نیاز به لایروبی دارد یا خیر. در صورتی که متخصص صلاح دید بعد از تخیله کامل، رسوبات و موادی که در چاه مانده است را کاملا پاکسازی می کنند.

 
 
لایروبی چاه فاضلاب کرج-شرکت لوله بازکنی کرج
لایروبی چاه در کرج

انواع لایروبی چاه در کرج

در لایروبی، روش‌ها و انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام برای کانال‌ها و چاه‌ّای خاصی کاربرد داد، شاید به عنوان شخصی که در زمینه تخلیه و لایروبی چاه مهارتی ندارید به این موضوع فکر کنید که پاکسازی کانال‌ها و چاه‌ها با همفرقی ندارند و چاه، چاه است دیگر.

در صورتی که چاه‌های فاضلاب شهری با مسکونی کاملا متفاوت است و انواع مختلفی برای انجام کار دارند. همانطور که موقع حفر چاه در کرج ، اهمیت دارد و آنها را متفاوت می‌بیند در زمان تخلیه و لایروبی نیز به همان میزان روش‌های متفاوتی را برای انجام کار انتخاب می‌کنند.

میتوان به برخی از انواع لایروبی چاه در کرج چون شستشوی کانال فاضلاب، لایروبی سپتیک تصفیه خانه فاضلاب، لایروبی سپتیک آشغال گیر یا لجن گیر، لایروبی منهول‌های فاضلاب چربی گیر و لجن گیر و… اشاره کرد.

مراحل لایروبی چاه در کرج

در لایروبی به دلیل اینکه انواع مختلفی دارد، مراحل متفاوتی نیز دارد، اما به طور کلی میتوان گفت در یک فرایند تقریبا یکسانی انجام می گیرد. به عنوان مثال در لایروبی منهول فاضلاب ؛ متخصص بعد از باز کردن درپوش و ورود به داخل آن، اولین کاری که باید انجام دهد، از بین بردن موش‌های داخل آن است. بعد از اینکار، لایروبی را با تجهیزات لازم انجام می دهد.

برای اینکه لایروبی به خوبی انجام شود تجهیزات باید بروز و سالم باشد، معمولا برای لایروبی چاه فاضلاب از نازل‌های تخم مرغی، نازل سه وجهی جلو بر، نازل بمبی، نازل چرخشی برای دستگاه‌های  مخصوص لایروبی استفاده می‌شود.

لوله‌های مکنده ابتدا مواد زائد را خارج می‌کند و کف تراشی نیز توسط دستگاه های لجن کشی انجام می‌شود. کف تراشی در تمامی انواع لایروبی کاربرد دارد، میتوان گفت یکی از قسمت‌های مهم عملیات لایروبی است.

دلایل انجام لایروبی چاه در کرج

لایروبی چاه در کرج را جدی بگیرید زیرا در صورت عدم انجام آن عواقب زیادی می‌تواند داشته باشد. معمولا چاه‌ّهایی که خیلی زود پر می شوند ممکن است به دلایلی چون تداخل در سفره‌های آب زیر زمینی و چاه و یا اینکه دیواره‌ها و کف چاه جلبک بگیرد، باشند که با انجام لایروبی میتوان از این پر شدن زودهنگام چاه‌ها جلوگیری کرد. البته ناگفته نماند که دلایل بسیار زیادی برای انجام لایروبی چاه در کرج است.

اهمیت لایروبی در تخلیه چاه بسیار زیاد است، شاید در ظاهر شما با یک تخلیه چاه به این نتیجه برسید که نیازی به این کار نیست زیرا چاه تخلیه شده و دیگر نیازی به پاکسازی نیست، اما اگر به تنها دلایلی که ذکر شد دقت کنید متوجه می‌شوید که چقدر اهمیت دارد.

سفره‌های آب زیر زمینی

سفره‌های زیرزمینی گاهی اوقات با چاه‌ها تداخل پیدا می‌‌کنند و این اتفاق باعث می‌شود سنگریزه‌های زیادی وارد چاه شود، این سنگریزه ها باعث کاهش طول عمر چاه می‌شود و به زودی پرمی‌شوند. در این مواقع نیاز است که لایروبی چاه انجام شود.

وجود جلبک و رسوبات

موردی دیگری که دلیل انجام لایروبی ذکر کردیم، جلبک روی دیوارها و کف چاه است. برای اینکه این اتفاق احتمال رخ دادنش کمتر باشد یا اینکه هیچوقت رخ ندهد بهتر است قبل حفر چاه مواردی چون انتخاب محل، عمق نوع خاک و زمین و… را با دقت بررسی کنید.

 

سعی کنید که قسمتی از زمین را برای حفر چاه انتخاب کنید که نرخ جذب خاک بالا باشد و آب داخل چاه به کف یا دیواره‌ّها بتواند نفوذ کند. زیرا در این صورت است که چاه دیرتر پر می‌شود و در نتیجه دیرتر به تخلیه و لایروبی چاه در کرج نیاز پیدا می‌کنید.

اما جلبک‌ها چگونه بوجود می‌آیند؟ در اکثر مواقع اولین تخلیه چاه که انجام شد، جلبک‌هایی به دیواره‌ها و کف چاه می‌چسبند که البته ممکن است جلبک نباشند و همان رسوباتی باشند که پیشتر به آنها اشاره شد، ظاهری شبیه به جلبک داشته باشند.

وجود این جلبک‌ها تا سالها در چاه برای آب چاه امری عادی است، اما پس از مدت‌ها امکان جذب آب را می گیرد. بدین صورت که باعث می‌شوند آب به دیواره‌ها و کف نفوذ نکند و در نتیجه چاه پر شود. بنابراین با انجام لایروبی و پاکسازی چاه از وجود رسوبات و جلبک‌ها باعث باز شدن روزنه‌های چاه می‌شود و دیرتر نیز نیاز به تخلیه پیدا می‌کند.

شرکت لوله بازکنی در کرج خدمات لایروبی چاه در کرج را کاملا تخصصی و با استفاده از نیروهای ماهر و حرفه‌ای ارائه می‌دهد که این خدمات را شرح خواهیم داد.

منبع سایت: https://lolebazkonikaraj.com

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید و رای بدهید

میانگین امتیازدهی 0 / 5. شمارش امتیاز 0

هیچ امتیازی ثبت نشده!اولین نفرباشید که رای میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معمار لندز

09337803378 – 09371017707 09381880288

مقالات پیشنهادی