معمار لندز
5
(1)

مجموعه دکوراسیون داخلی معمار لندز

همکاری تیمی95%
تجهیزات اصل ومدرن90%
قیمت رقابتی99%
ممنونم.از نتیجه کار خیلی راضی بودم.
سلام. یک تجربه عالی از یک گروه دکوراسیون داخلی حرفه ای برام رقم زدید.مرسی
فوق العاده همه چیز حرفه ای بود.رفتار.برخورد.تجهیزات
cartoon-young-man-icon-vector-12133314
download
male-512

آنچه مطالعه خواهیدکرد:

مجموعه دکوراسیون داخلی معمار لندز

همکاری تیمی95%
تجهیزات اصل ومدرن90%
قیمت رقابتی99%

آنچه مطالعه خواهیدکرد:

طراحی مسکونی در کرج

طراحی و ساخت و ساز مسکونی در کرج روز به روز در حال افزایش می باشد.اما برای انجام طراحی های مسکونی، باید درک کاملی از مراحل طراحی معماری به دست آورید. به عبارت دیگر، شما باید بدانید که چگونه یک صفحه خالی را به یک خانه مسکونی زیبا تبدیل کنید.

طراحی مسکونی در کرج چیست؟

طراحی مسکونی در کرج یک نام فانتزی برای طراحی خانه است. با این حال، این زمینه تنها شامل خانه‌های مستقل و تک‌ خانواده‌ای نیست که ممکن است در یک محله حومه شهر ببینید. تقریباً هر ساختاری را که ممکن است به مکانی برای زندگی مردم تبدیل شود را پوشش می دهد.

این بدان معناست که آپارتمان‌ها، خانه‌های شهری، عمارت‌ها، کلبه‌ها، کابین‌ها،  دوبلکس‌ها و موارد دیگر همگی طرح‌های ساختمان‌های مسکونی محسوب می‌شوند. هر یک از این سازه‌های غیرتجاری که در شهر خود می‌بینید، یک طراح خانه مسکونی  در پشت خود دارد, کسی که مفهوم ساختمان را در تمام مراحل طراحی معماری به کار برده است.

پروسه طراحی مسکونی در کرج چقدر طول می کشد؟

تکمیل طراحی های مسکونی مدت زمانی طول می کشد، اما مدت زمان آنها بستگی به عوامل مختلفی دارد. به طور کلی، فرآیند طراحی از مفهوم تا تایید مشتری بین چهار تا شش ماه طول می کشد. با این حال، استفاده از نرم افزار طراحی خانه با کیفیت بالا و سایر ابزارهای مفید می تواند تایم لاین را به میزان قابل توجهی کوتاه کند.

مقاله پیشنهادی: شرایط خرید کابینت اقساطی در کرج

طراحی مسکونی در کرج -معمارلندز
طراحی مسکونی کرج

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype

هفت  فاز طراحی مسکونی در کرج

فرآیند طراحی مسکونی در کرج به هفت مرحله کلیدی تقسیم می شود که هر کدام برای محصول نهایی ضروری است. در زیر هر یک از این مراحل را به طور عمیق بررسی می کنیم.

فاز 1. پیش طراحی در طراحی مسکونی در کرج

پیش طراحی هر چیزی است که قبل از اینکه شما واقعاً برای مفاهیم طراحی مسکونی, قلم روی کاغذ بیاورید اتفاق می افتد. مراحل طراحی واقعی , یکی از هیجان انگیزترین مراحل می باشند، اما پیش طراحی یکی از ضروری ترین مراحل طراحی معماری است زیرا زمینه را برای یک خانه خیره کننده,زیبا و لوکس فراهم می کند.

اما این مرحله شامل چه چیزی می شود:

شرکت طراح و مالک ملک، بودجه پروژه ای را تعیین می کنند که باید به آن پایبند باشید.

تجزیه و تحلیل سایت ملک را از نظر امکان سنجی ساخت و ساز و مسائل بالقوه بررسی می کند.

اعضای تیم پروژه یک تجزیه و تحلیل کد و منطقه بندی انجام می دهند تا مشخص کنند چه چیزی می تواند به طور قانونی و ایمن در ملک ساخته شود.

همه طرف ها برای ایجاد یک جدول زمانی پروژه و محدوده کاری قابل قبول تلاش می کنند.

تیم پروژه انتخاب می شود.

طراحی مسکونی کرج -معمارلندز

فاز شماره 2 :طراحی شماتیک در طراحی مسکونی در کرج

در مرحله طراحی شماتیک برای املاک مسکونی، طراح و مالک ملک با هم کار می کنند تا آنچه را که به ستون های خالی خانه می رسد، طراحی کنند. مشتری فهرستی از انواع اتاق‌ها و ویژگی‌های اساسی ارائه می‌دهد که سازه باید شامل چه مواردی باشد، و سازنده خانه تعیین می‌کند که این موارد چگونه و کجا ارائه شوند.

محصولی که از این مرحله طراحی مسکونی به دست می آید، طرحی شماتیک یا طرح کلی از خانه ای است که باید طراحی شود. در گذشته، طراحان خانه های مسکونی این طرح را بر روی رسانه های فیزیکی مانند کاغذ پیش نویس تکمیل می کردند. اما برخی از مشکلات را به همراه داشت.

به طور خاص، مرحله طراحی شماتیک باید شامل رفت و آمدهای زیادی بین طراح و مشتری باشد. اگر طرح شماتیک روی کاغذ باشد، هر نقطه از بازخورد، طراح را ملزم به ایجاد یک شماتیک کاملاً جدید می کند. نرم افزار طراحی مسکونی مانند Cedreo این فرآیند را ساده و سرعت بخشیده است. به طراحان این امکان را می دهد که به سرعت طرح ها را بر اساس بازخورد مشتریان به روز کنند و تعداد ساعات صرف شده در جدول پیش نویس را کاهش دهند.

این مرحله شامل چه چیزی می شود:

طراح برای درک ویژگی های اساسی سازه با مشتری کار می کند.

طراح ایده هایی را برای پلان پایه و طراحی بیرونی خانه توسعه می دهد.

مشتری و طراح بر روی طرحواره ها به عقب و جلو می روند و نکات بازخورد را ارائه و اجرا می کنند تا زمانی که مشتری تایید کند.

فاز شماره 3. طراحی و توسعه در طراحی مسکونی در کرج

در مرحله توسعه طراحی مسکونی اتفاقات زیادی می افتد. اینجاست که خانه ای که طراحی می کنید شروع به زنده شدن می کند. مهم ترین نتیجه این مرحله، پلان دو بعدی خانه است. این پلان هم دیوارهای داخلی و خارجی و هم محصولات، مواد و دکوراسیون مورد استفاده در بسیاری از مناطق خانه مانند پنجره ها، دیوارها، درها و کف را به نمایش می گذارد.

در حالی که همه این مراحل انجام می شود، یک مهندس, کار بر روی طرح های لوله کشی، برق و سیستم های مشابه خانه را آغاز می کند.

در پایان این مرحله، کارفرما و طراح باید در مورد اکثر نکات اصلی مورد علاقه در طراحی خانه به توافق رسیده باشند و یک پلان طبقه دو بعدی را در دست داشته باشند که زمینه را برای بقیه پروژه طراحی مسکونی فراهم می کند.

این مرحله شامل چه چیزی  می شود:

طراح پلان پایه دو بعدی طبقه را تکمیل می کند و به دنبال تایید مشتری است.

مشتری در مورد پلان طبقه 2 بعدی بازخورد ارائه می دهد وطراح از آن بازخورد استفاده می کند.

مهندسان شروع به کار بر روی سیستم های HVAC، برق و لوله کشی در طراحی خانه می کنند.

پلان های دوبعدی با رنگ ها و نمادهای طراحی شده است.

پلان سه بعدی طبقه طراحی شده است.

شرکت طراحی مسکونی کرج -معمارلندز

فاز شماره 4: نقشه های ساختمانی در طراحی مسکونی در کرج

در پایان فاز شماره 3، پلان طبقه 2 بعدی کامل شده است، اما طراحی ساختمان های مسکونی به جزئیات بسیار بیشتری نسبت به آنچه که این پلان طبقه اولیه ارائه می دهد نیاز دارد. این مرحله ای است که شما جزئیات اضافی را اضافه می کنید.

در این مرحله، طراح و دیگر اعضای تیم پروژه، طرح های خود را تا آخرین جزئیات نهایی می کنند. نتیجه مجموعه ای از نقشه های ساخت و ساز است که حاوی جزئیات کافی برای شروع ساخت و ساز واقعی طرح است.

طرح های لوله کشی، گرمایش، سرمایش، و سیستم الکتریکی نهایی شده است. تمام محصولات و مصالح ساختمانی منبع و انتخاب شده اند و نقشه ها از زوایای مختلف طراحی شامل نشانه گذاری فنی و مستندات می باشد.

این مرحله شامل چه چیزی می شود:

تمام محصولات و مواد مورد استفاده در ساخت و ساز خانه انتخاب شده است.

چیدمان برای لوله کشی، برق، گرمایش و سیستم های مشابه در داخل خانه نهایی شده است.

طراح مجموعه ای از نقشه های ساخت و ساز را تکمیل می کند که حاوی جزئیات کافی برای تسهیل ساخت است.

فاز شماره 5: پروانه ساختمانی در طراحی مسکونی در کرج

اسناد ساخت و ساز تکمیل شده در فاز قبلی برای مرحله صدور پروانه ساختمانی مورد تکمیل نهایی قرار می گیرند. تیم پروژه هر گونه اطلاعاتی را که مقامات محلی مجوز برای تایید مجوز پروژه نیاز دارند به این اسناد اضافه می کند.

ممکن است ساده به نظر برسد، اما در صورت وجود موانع، این مرحله از فرآیند طراحی مسکونی ممکن است ماه ها طول بکشد. برخی از مسائل متداولی که سازندگان خانه ممکن است نیاز به مقابله با آن داشته باشند شامل رسیدگی به استانداردهای بازنگری طراحی جامعه و الزامات مناطق تاریخی است که ملک ممکن است در آنها گنجانده شود.

این مرحله شامل چه چیزی  می شود:

تیم پروژه اسناد فنی را به اسناد ساخت و ساز اضافه می کند تا به مقامات مجوز نشان دهد که سازه با مقررات منطقه بندی و کاربری زمین مطابقت دارد.

فرم های درخواست مجوز تکمیل و ارسال می شود.

هر تغییری که برای تایید لازم باشد اجرا می شود.

طراحی مسکونی کرج -معمارلندز

فاز شماره 6: مناقصه و مذاکره در طراحی مسکونی در کرج

پس از صدور مجوزهای مناسب، فرآیند مناقصه و مذاکره آغاز می شود. اینجاست که پیمانکاران برای بخش هایی از پروژه با بودجه پیشنهادی پیشنهاد می دهند و سازنده خانه با آنها تعامل می کند تا مطمئن شود که پیشنهاد در بودجه پروژه قرار می گیرد. این تعامل ممکن است شامل پیشنهاد مواد یا روش های ساخت و ساز جایگزین باشد.

سازنده خانه همچنین مالک ملک را از طریق پیشنهادات پیمانکاری که وارد می شود راهنمایی می کند تا آنها مزایا و معایب هر کدام را درک کنند و بتوانند تصمیم نهایی را بگیرند.

این مرحله شامل چه چیزی می شود:

درخواست برای مناقصه منتشر می شود و پیمانکاران پیشنهادات را ارائه می دهند.

طراح و سایر اعضای تیم با پیشنهاد دهندگان کار می کنند تا پیشنهادات و بودجه را اصلاح کنند.

مناقصه های برنده انتخاب می شوند.

فاز شماره 7: ساخت و ساز در طراحی مسکونی در کرج

مرحله نهایی فرآیند طراحی مسکونی شامل طراحی واقعی اندک یا بدون طراحی است. این زمانی است که ساخت خانه شروع می شود, بخش طراحی به پایان رسیده است.

با این حال، با جمع شدن خانه، طراح همچنان درگیر خواهد بود. آنها ممکن است در زمان‌های مشخصی از محل ساخت‌وساز بازدید کنند تا به سؤالات پاسخ دهند و اطمینان حاصل کنند که ساخت‌وساز منعکس‌کننده طرح است. زمانی که ساخت و ساز کم و بیش کامل شد، طراح ممکن است پس از آن یک بازرسی نهایی از خانه را انجام دهد تا فهرستی از کارهایی که محصول نهایی را به طور کامل شبیه طرح تایید شده ایجاد کند، ایجاد کند.

این مرحله شامل چه چیزی می شود:

ساخت خانه آغاز می شود.

معمار برای حل مشکلات و پاسخ به سوالات از محل ساخت و ساز بازدید می کند.

ساخت و ساز به پایان رسیده است.

طراح یک بررسی نهایی را برای شناسایی هر گونه مشکل باقی مانده انجام می دهد.

شرکت طراحی مسکونی در کرج

اگر به دنبال یک شرکت معتبر در زمینه طراحی مسکونی در کرج هستید,با افتخار اعلام میداریم که ما گروه معمارلندز با سالها تجربه در زمینه طراحی مسکونی در کرج و داشتن متخصصان این رشته می توانیم بهترین تجربه در زمینه طراحی مسکونی برای شما رقم بزنیم.لطفا با شمارهای ثبت شده در سایت تماس گرفته وازمشاوره رایگان ما برخوردارشوید.

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype

سوالات متداول

منظور از طراحی مسکونی چیست؟

در طراحی مسکونی، شما در حال برنامه ریزی و طراحی فضاهای داخل خانه یا آپارتمان به بهترین شکل خواهید بود.

آیا می توانم خانه خود را طراحی کنم؟

می توانید با همکاری با یک معمار حرفه ای در زمان خود صرفه جویی کنید. یک معمار نقشه های شما را برای ساختار خانه به واقعیت تبدیل می کند. شما همچنین باید با یک سازنده قرارداد ببندید که بتواند خود خانه را بخوبی بسازد.

تفاوت بین یک طراح مسکونی و یک معمار چیست؟

پس از دریافت مجوز، یک معمار می‌تواند انواع پروژه‌های ساختمانی را طراحی و نظارت کند! از مدارس گرفته تا ساختمان‌های بلند تجاری! از سوی دیگر، یک طراح مسکونی فقط می تواند خانه ها را طراحی می کند.

چرا طراحی مسکونی مهم است؟

طراحی مسکونی تضمین می کند که هر طرح تا حد امکان به طور منحصر به فردی برای صاحب خانه مناسب است. طرح رنگ در هر خانه متفاوت است، همانطور که عملکرد و ظاهر اتاق ها متفاوت است. طراحی خانه برای والدین کودکان خردسال با طراحی داخلی مسکونی برای مجردهای بدون فرزند متفاوت است.

مشاوره معمارلندز رایگان است؟

بله، در معمارلندز مشاوره واستعلام قیمت کاملا رایگان است.شما می توانید باشماره های ثبت شده درسایت تماس گرفته,کارشناسان ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مجموعه دکوراسیون طراحی معمارلندز درچه زمینه هایی فعالیت می کند؟

معمار لندز با افتخار اعلام می دارد که تمام مراحل دکوراسیون داخلی درکرج تامرحله تحویل پروژه را با حرفه ای ترین نیروهای خود انجام وتحویل می دهد.

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید و رای بدهید

میانگین امتیازدهی 5 / 5. شمارش امتیاز 1

هیچ امتیازی ثبت نشده!اولین نفرباشید که رای میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معمار لندز

09337803378 – 09371017707 09381880288

مقالات پیشنهادی