معمار لندز
5
(2)

مجموعه دکوراسیون داخلی معمار لندز

همکاری تیمی95%
تجهیزات اصل ومدرن90%
قیمت رقابتی99%
ممنونم.از نتیجه کار خیلی راضی بودم.
سلام. یک تجربه عالی از یک گروه دکوراسیون داخلی حرفه ای برام رقم زدید.مرسی
فوق العاده همه چیز حرفه ای بود.رفتار.برخورد.تجهیزات
cartoon-young-man-icon-vector-12133314
download
male-512

آنچه مطالعه خواهیدکرد:

مجموعه دکوراسیون داخلی معمار لندز

همکاری تیمی95%
تجهیزات اصل ومدرن90%
قیمت رقابتی99%

آنچه مطالعه خواهیدکرد:

نورپردازی کرج

نورپردازی داخلی کرج  چیست؟

نورپردازی کرج یکی از عوامل اصلی دکوراسیون داخلی می باشد.نورپردازی دقیقاً همان چیزی هست که فکر می کنید, که شامل هر لامپ، آویز یا وسایلی که برای نورپردازی فضای داخلی خانه شما استفاده می شود. نورپردازی کرج معمولاً نه فقط برای روشن کردن فضای شما، بلکه برای افزودن دکوراسیون و زیباتر کردن فضای محیط خانه شما استفاده می گردد. نورپردازی یکی از عناصر طراحی داخلی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. اما، زمانی که آن را در نظر می‌گیرید، عدم وجود نور مناسب می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای بر فضای شما داشته باشد. یک نورپردازی مناسب و طراحی شده می‌تواند روحیه شما و حتی اندازه محیط را تحت تاثیر قرار دهد، به همین دلیل است که یک مورد مهم برای هر طرح و طراحی است. نورپردازی داخلی فضای اتاق شما را به شدت تغییر دهد، می‌تواند رنگ‌های استفاده شده در طراحی داخلی شما را بهبود بخشد .

نورپردازی کرج-معمارلندز
عکس نورپردازی کرج

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype

 انواع نورپردازی کرج

1-نورپردازی مستقیم

نورهای دیواری، وسایل روشنایی آویز، لامپ های زمینی، لوسترها، همه روشنایی مستقیم دارند. اساساً، هر وسیله روشنایی که نور را برای یک ناحیه به طور مستقیم تأمین می کند، از دسته نورپردازی مستقیم می باشد.

2-نورپردازی غیرمستقیم

نورپردازی غیرمستقیم به نورهایی گفته می شود که نور را به سمت بالا هدایت می کند و یا بر روی هر سطحی منعکس می کنند. به عنوان مثال، طراحی سقف کاذب با نوارهای LED، نورپردازی تخته بالای تخت برای برجسته سازی وسایل دکوری خانه یا سیستم نورپردازی زیر تخت، همه اینها جزء نورپردازی غیرمستقیم محسوب می شوند. اولین و ضروری‌ترین نکته برای نورپردازی اتاق خواب (یا هر اتاق دیگری) ابعاد اتاق است. چراغ‌هایی که انتخاب کنید باید بتوانند تمام زوایای اتاق را به‌خوبی روشن کنند.

3-نورپردازی سقف

 اگر به یک نور ثابت و دایمی برای طراحی روشنایی داخلی خود نیاز دارید، چراغهای سقفی بهترین گزینه هستند. منظور ما فقط چراغهای سقفی توکار استاندارد نیست – منظور ما لوسترها، آویزهایی است که نزدیک سقف خود نصب می کنید و حتی چراغ های با آویزکم ، بدون نصب این چراغها، فضای داخلی شما، اعم از اتاق نشیمن، اتاق خواب یا آشپزخانه، ممکن است نور ناقصی داشته باشد.

4-نورپردازی محیطی

اگراز چراغهای روی سقف (یا در داخل) استفاده می کنید تا محیط خود را روشن نمایید به آن نورپردازی محیطی می گویند. این یکی از سه نوع اصلی نورپردازی داخلی است و بسیاری از وسایل و سبک ها در زیر آن قرار می گیرند. به عنوان مثال، یک لامپ زمینی که به اندازه کافی پرنور باشد که کل اتاق شما را روشن کند، نور محیط است. این یک لایه پایه از رنگ های ملایم یا روشن سفید، مایل به سفید یا زرد برای اتاق شما ایجاد می کند که می توانید با دو نوع اصلی دیگر از وسایل استفاده کنید: نورپردازی وظیفه ای و نورپردازی تاکیدی.

شرکت نورپردازی کرج-معمارلندز

5-نورپردازی وظیفه ای و تاکیدی

لامپ های وظیفه ای وتاکیدی  برای فعالیت های خاص نصب یا راه اندازی می کنید.یعنی وظیفه روشن کردن فضای مدنظر شما را دارند. چراغ میز شما، چراغ مطالعه کنار تخت و حتی نور روی سینک که برای شستن ظروف روشن می کنید، همگی از چراغ های کار محسوب می شوند. معمولاً آنها را روی میزهای کناری یا مستقیماً بالای صندلی یا میز نصب می کنند، بنابراین می‌توانید در ظاهر، روشنایی و قرارگیری آنها واقعاً خلاق باشید.

اجرای نورپردازی در کرج-معمارلندز

6-نورپردازی متمرکز

آیا به روشی سریع نیاز دارید تا مبلمان یا نقاشی مورد علاقه خود را روشن تر نشان دهید و بیشتر برجسته کنید؟ شما احتیاج به نورپردازی تاکیدی دارید. با استفاده از نورپردازی تاکیدی یک چراغ  را مستقیماً بالای یک صندلی عشق خیره کننده یا درست زیر یک پرتره خیره کننده نصب کنید تا به درستی آن را روشن کنید و توجه را به آن جلب کنید.

صرف نظر از اندازه یک فضا، نحوه نورپردازی آن می تواند تفاوت زیادی در عملکرد آن ایجاد کند. یک چراغ یا لامپ سقفی با قرارگیری مناسب می تواند نور محیطی دلپذیر و کاربردی را ارائه دهد. در این جا، انواع مختلف نورپردازی و جایی که آنها در خانه شما بهتر عمل می کنند را توضیح خواهیم داد.

نورپردازی در کرج-معمارلندز

سه لایه نور وجود دارد: محیطی، وظیفه ای و تاکیدی. اندازه اتاق و نوع اتاق شما تعیین می کند که به کدام نوع نیاز دارید. به طور کلی، حداقل دو لایه برای نورپردازی مناسب اتاق می خواهید. گاهی اوقات اضافه کردن یک لایه نور می تواند به طور چشمگیری کیفیت نور خانه شما را افزایش دهد.

حال که با انواع نورپردازی کرج آشنا شدیم.به بررسی انواع چراغهایی که در نورپردازی کرج استفاده می شود می پردازیم:

1-چراغ های توکار

یک چراغ توکار به طور کامل در داخل دیوارها، سقف یا کف محیط قرار می گیرد. کاملا مخفی بوده و با سایر محصولات روشنایی هماهنگی داشته و تناسب قابل قبولی را برقرار کرده. این نوع چراغ ها دارای لامپ و قاب و محفظه نگهدارنده هستند و برای نصبشان به سیم کشی گسترده نیاز است.چراغ های توکار در ابعاد و اندازه های مختلف و همچنین اشکال گوناگون تولید می شوند و هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند. این نوع لامپ ها طول عمر بالایی داشته و نوری یکنواخت و چشم نواز برای محیط ایجاد می کنند.کاربرد اصلی چراغ  توکار، نصب در سقف های کاذب است اما در راهروها، بیمارستان ها، آسانسورها و … نیز کاربرد دارند.دقت کنید چراغهایی که از دیوارها، کف یا سقف شما بیرون زده اند، توکار نیستند.

2-چراغ های ریلی

چراغ ریلی بیشتر در فضاهایی که سقف بلند دارند استفاده می گردد بیشتر در فروشگاههای بزرگ و برای ایجاد یک ویترین خاص استفاده می کنند.نور را مستقیم به سطح مورد نظر می تاباند مستقیماً رو به پایین هستند، و چراغ های ریلی روی یک ریل قرار دارند  بنابراین می توانید از آنها برای روشن کردن راهروها یا وسط یک اتاق استفاده کنید. این نوع چراغ ها حس هنری و کلاس بالایی وبسیار مدرن دارند، اما دقت نمایید که به یک برقکار نیاز داشته باشید تا به شما در نصب صحیح چراغ ریلی کمک کند.

3-چراغهای آویز

چراغ آویزها دارای طیف گسترده ای از رنگ ها و سبک ها هستند که به طور یکپارچه با هر طراحی داخلی منزل ترکیب می شوند. شما به راحتی می توانید چراغ آویز را خودتان نصب کنید. کافی است چند قلاب محکم را به سقف خود بچسبانید، سپس سیم آویز خود را از میان قلاب‌ها و در امتداد دیوارها و  عبور دهید و در عین حال دور از دید قرار دهید. چراغ آویز یک نورپردازی شیک ایجاد میکند و نصب آن‌ها نسبت به چراغ‌های ریلی بسیار آسان‌تر است.

4چراغهای دیوارکوب

چراغ دیوارکوب به دسته ای از چراغ های دیواری تزیینی گفته می شود که برای نمای ساختمان یا فضای دکوراسیون داخلی استفاده می گردد. این نوع لامپ ها علاوه بر تزیین و زیباسازی محیط داخلی، برای نورپردازی فضاهای مختلف هم قابل استفاده است.  

شرکت نورپردازی در کرج-معمارلندز
عکس نورپردازی در کرج

کاربرد انواع نورپردازی کرج

نورپردازی محیطی

نور محیطی یا عمومی، در هر اتاق مورد نیاز است. سطح کلی نور را به راحتی  فراهم می کند. منابع نور محیطی معمولاً نورپردازی بالای سر هستند، مانند چراغ های سقفی، و به عنوان یک قاعده کلی، بهترین مکان برای شروع نورپردازی اتاق است. منابع نور محیطی که باید برای طرح نورپردازی خود در نظر بگیرید:  لوسترها، وسایل سقفی هموار یا نیمه فلاش، آویزها، نورهای توکار، لامپ های مشعل، نورپردازی مسیر، نورپردازی روشویی و دیوارکوب.

نورپردازی وظیفه ای

نورپردازی وظیفه به شما این امکان را می دهد که در حین انجام یک کار ببینید. نور مستقیم و شدید مورد نیاز برای کارهای دقیق – مطالعه، آشپزی، آماده سازی، آرایش کردن – را در مکان هایی مانند آشپزخانه، دفتر و حمام تامین می کند. منابع نور وظیفه ای را که باید برای برنامه نورپردازی خود در نظر بگیرید: لامپ های رومیزی، آویزهای جزیره ای یا کوچک، روشنایی مسیر، نورپردازی زیر کابینت، نورپردازی روشویی و لامپ های کار.

نورپردازی تاکیدی

نورپردازی تاکیدی به شما این امکان را می‌دهد که ویژگی‌های جالبی را در دکوراسیون منزل خود، مانند تابلو نقاشی و …، برجسته کنید. همچنین به عنوان منبع نور ثانویه برای افزایش نور محیطی در اتاق عمل می کند. نورپردازی محیطی عمدتاً نور بالایی را فراهم می کند و نورپردازی تاکیدی به روشن کردن قسمت هایی از اتاق کمک می کند که نور محیط نمی تواند به آن برسد. منابع روشنایی برجسته که باید برای طرح نورپردازی خود در نظر بگیرید: نورپردازی توکار، نورپردازی مسیر و دیوارکوب.

قیمت نورپردازی در کرج-معمارلندز
عکس نورپردازی در کرج

هزینه نورپردازی کرج

هزینه وقیمت نورپردازی کرج با توجه به سبک مدنظر ,متراژ, و نوع کاربری ساختمان می ‌تواند تعیین‌کننده قیمت نورپردازی باشد. در حالت کلی برای برآورد هزینه‌های نورپردازی موارد زیر تاثیرگذار هستند. این دسته از عوامل عبارتند از:

حق‌الزحمه طراح 

هزینه تجهیزات و ادوات لازم برای اجرای طرح

هزینه نصب و راه‌اندازی نورپردازی‌

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype

سوالات متداول

هزینه وقیمت نورپردازی در کرج چقدر است؟

هزینه نورپردازی کرج بستگی به نوع طرح .متریال ومتراژ می باشد.برای اطلاع ازقیمت به روز می توانید باشماره 09337803378 درتماس باشید.یاازطریق واتساپ پیام ارسال نمایید.

آیا هرسبک وطرح نورپردازی که بخاهیم قابل اجرا می باشد؟

بله, گروه معمارلندز باتوجه به سلایق کارفرما وانتظارات وی بهترین سبک و طراحی نورپردازی در کرج را اجرا می نماید.

چند نوع سبک نورپردازی وجود دارد؟

3سبک نورپردازی محیطی,وظیفه ای, تاکیدی در نورپردازی فضا وجود دارد که در مقاله بالا بطور کامل بررسی کردیم.

مشاوره معمارلندز رایگان است؟

بله!مشاوره واستعلام قیمت در گروه حرفه ای معمارلندز کاملا رایگان است.کارشناسان ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما می باشند.

 
مجموعه دکوراسیون طراحی معمارلندز درچه زمینه هایی فعالیت می کند؟

معمار لندز با افتخار اعلام می دارد که تمام مراحل دکوراسیون داخلی درکرج تامرحله تحویل پروژه را با حرفه ای ترین نیروهای خود انجام وتحویل می دهد.

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید و رای بدهید

میانگین امتیازدهی 5 / 5. شمارش امتیاز 2

هیچ امتیازی ثبت نشده!اولین نفرباشید که رای میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معمار لندز

09337803378 – 09371017707 09381880288

مقالات پیشنهادی