معمار لندز
5
(1)

مجموعه دکوراسیون داخلی معمار لندز

همکاری تیمی95%
تجهیزات اصل ومدرن90%
قیمت رقابتی99%
ممنونم.از نتیجه کار خیلی راضی بودم.
سلام. یک تجربه عالی از یک گروه دکوراسیون داخلی حرفه ای برام رقم زدید.مرسی
فوق العاده همه چیز حرفه ای بود.رفتار.برخورد.تجهیزات
cartoon-young-man-icon-vector-12133314
download
male-512

آنچه مطالعه خواهیدکرد:

مجموعه دکوراسیون داخلی معمار لندز

همکاری تیمی95%
تجهیزات اصل ومدرن90%
قیمت رقابتی99%

آنچه مطالعه خواهیدکرد:

پارکت کرج

پارکت کرج نوعی کفپوش چوبی است که با چیدمان تخته های کوچک چوب در الگوهای متمایز و تکراری ساخته می شود. در حالی که کف پارکت های سنتی به صورت یک تکه نصب می شدند، اکثر پارکت های مدرن به شکل کاشی هستند که در آن تخته های چوبی به یک ماده پشتی متصل می شوند. کاشی پارکت با چسباندن، میخکوبی یا منگنه زدن کاشی ها به کف زیرین نصب می شود. از آنجایی که نوارهای پارکت از جنس چوب سخت هستند، کفپوش پارکت از نظر ظاهری و عملکردی مشابه کفپوش‌های نواری چوب سخت سنتی است.

ترجمه کلمه فرانسوی پارکت به معنی کف است. بنابراین، وقتی می گوییم پارکت، در واقع می گوییم کفپوش!

 پارکت کرج به معنای کفپوش چوبی طرح دار است. الگوهای هندسی و تکراری هستند. از رایج ترین انواع پارکت الگوهای شورون یا شاه ماهی هستند که در آن تخته های چوبی کوتاه در کنار هم قرار می گیرند و الگوهای زیگزاگی  را ایجاد می کنند. انواع دیگری از پارکت که ممکن است دیده باشید عبارتند از: مربع،  مورب و الگوی آجری.

کفپوش های چوبی پارکت کرج زیبا هستند و به دلیل سفت و سخت بودن می توانند برای سالیان سال از پارکت استفاده کرد. همچنین یک سرمایه گذاری اقتصادی معقول است زیرا می تواند به ارزش ملک وخانه شما اضافه نماید.

آیا پارکت کرج فقط برای خانه های قدیمی مناسب است؟ آیا از هرنوع پارکتی می توان استفاده کرد؟در این مقاله، به بررسی کامل پارکت می پردازیم.

پارکت کرج - معمارلندز
پارکت کرج

تاریخچه مختصری از کفپوش پارکت کرج

ایده استفاده از الگوهای هندسی (به ویژه سبک شورون) برای افزایش دوام زیر پا وکف خانه در روم باستان آغاز شد.و کفپوش‌های پارکت چوبی در قرن شانزدهم در فرانسه با ایجاد الگوهای زیبایی با بلوک‌های کوچک چوبی به شهرت رسید. در میان ثروتمندان محبوب بود و قرار گرفتن آن در کاخ ورسای محبوبیت آن را نه تنها در فرانسه بلکه در سراسر اروپا طی چند صد سال آینده تضمین کرد. پس از جنگ جهانی دوم، کفپوش پارکت به عنوان یک کفپوش انتخابی، اهمیت خود را از دست داد. تا حدودی به این دلیل که گزینه های مقرون به صرفه تر مانند فرش به راحتی در دسترس بودند. 

با این حال، محبوبیت پارکت مجدداً به شکل آغازین چوب مهندسی شده در دهه های 1960 و 70 ظاهر شد. این باعث شد که پارکت دوباره مقرون به صرفه باشد ودر دسترس همگان قرار بگیرید.

کیفیت استثنایی و تنوع کفپوش های چوبی جامد و کفپوش های چوبی مانند پارکت کرج مهندسی شده به این معنی است که پارکت را می توان در طیف گسترده ای از گونه های چوبی، رنگ ها و روکش ها قرار داد، به این معنی که پارکت با تمام زیبایی بادوام خود می تواند برای هر سبک خانه ای مناسب باشد.

کفپوش پارکت در کرج

پارکت کرج نوعی کفپوش چوبی است که با چیدمان تخته های کوچک چوب در الگوهای متمایز و تکراری ساخته می شود. در حالی که کف پارکت های سنتی به صورت یک تکه نصب می شدند، اکثر پارکت های مدرن به شکل کاشی هستند که در آن تخته های چوبی به یک ماده پشتی متصل می شوند. کاشی پارکت با چسباندن، میخکوبی یا منگنه زدن کاشی ها به کف زیرین نصب می شود. از آنجایی که نوارهای پارکت از جنس چوب سخت هستند، کفپوش پارکت کرج از نظر ظاهری و عملکردی مشابه کفپوش‌های نواری چوب سخت سنتی است.

کاشی پارکت کرج

کاشی های پارکت کرج در چند اندازه هستند: پارکت های مستطیلی عموما طول هایی بین 60 تا 120 سانتی متر و عرض هایی از 5 تا 40 سانتی متر دارند و پارکت های مربع شکل در ابعاد گوناگون 40*40 ، 60*60 ، 80*80 و 100*100 موجود میباشند ، پارکت با قطعات ریز نیز موجود است . کاشی های پارکت معمولاً شامل یک پشتی مشبک از کاغذ، پارچه یا پلاستیک است که با یک اسکلت نازک فلزی یا پلاستیکی دوخته شده است. لایه رویی چوب سخت معمولاً بلوط است، اما ممکن است افرا، گردو و دیگر گونه های چوب سخت محبوب باشد.

مقاله پیشنهادی: دکوراسیون منزل در کرج

پارکت در کرج - معمارلندز
پارکت کرج

اجرای پارکت کرج

کاشی های پارکت کرج از پیش آماده شده با روکش چوبی بسیار بادوام در کارخانه پردازش می شوند. از آنجایی که این کار به صورت صنعتی انجام می شود، روکش می تواند به طور قابل توجهی دوام بیشتری داشته باشد.

کفپوش پارکت کرج یکی از زیباترین گزینه های موجود برای کفپوش است که آن را به گزینه ای محبوب برای مکان های رسمی مانند اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و سایر اتاق ها تبدیل می کند. با این حال، در حالی که دقت زیبا و علاقه بصری کف پارکت در مکان‌های رسمی مزیت محسوب می‌شود، اما در سایر زمینه‌ها می‌تواند یک نقطه ضعف باشد. به عنوان مثال، الگوهای هندسی پارکت می‌تواند برای آشپزخانه‌ها و حمام‌ها که نسبتاً کوچک هستند و در حال حاضر از نظر بصری کارهای زیادی انجام می‌دهند، بسیار شلوغ باشد. 

نگرانی از ریختن آب روی پارکت

کفپوش پارکت در محیط های مرطوب کمی بهتر از تخته های چوبی است. این به این دلیل است که نوارهای تکی در کاشی های پارکت کرج به دلیل تغییرات رطوبت کمتر در معرض انبساط و انقباض هستند. با این حال، پارکت هنوز هم عمدتاً از چوب ساخته می‌شود و بنابراین در محیط‌های بسیار مرطوب و مرطوب مانند حمام‌هایی که به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرند، تاب می‌خورد، قالب می‌گیرد و باد می کنند.

 بازسازی کف پارکت کرج

پارکت کرج اساساً از چوب سخت ساخته شده است و بنابراین می توان آن را سمباده زد و دوباره پرداخت کرد. برخی از کاشی‌های پارکت را می‌توان تقریباً به تعداد برابر به‌اندازه کف‌پوش‌های چوبی با ضخامت مشابه بازسازی کرد. با این حال، تمیز کردن کف پارکت به راحتی تخته‌های چوبی  نیست، زیرا دانه‌های مواد به کاررفته در پارکت در جهت ثابتی قرار ندارند. در عوض، تخته های کوچک چوب ممکن است . حتی ممکن است لازم باشد در مکان های خاصی به سمباده زدن دستی متوسل شوید تا سطح صاف به نظر برسد.

مزایای کفپوش پارکت کرج

برخی از مزایای کفپوش پارکت کرج عبارتند از:

پارکت می تواند توهم فضایی را در یک اتاق کوچک ایجاد کند و فضا را بزرگتر نشان دهد.

وجود پارکت  در خانه ها به این معنی است که از تجمل گرایی برخوردار است.

پارکت بسیار بادوام و قوی است.

پارکت هیچ وقت از مد نمی افتد.

قیمت پارکت در کرج - معمارلندز
پارکت کرج

چگونه بهترین کفپوش چوبی پارکت را برای منزل خود انتخاب کنید؟

شما می خواهید کفپوش پارکت کرج را داشته باشید زیرا پارکت فوق العاده است و به دلیل سایش سخت و طولانی مدت ماندگاری بالایی دارد..

هنگام انتخاب ضخامت پارکت خود به میزان رفت و آمد آن ناحیه دقت کنید. برای دوام بیشتر، نواحی با ارتفاع و رفت و آمد زیاد باید ضخیم تر باشند.

قیمت پارکت کرج

عواملی که قیمت کفپوش پارکت کرج را تعیین می کند:

1. میزان کار برای فرآیند نصب

اگر یک بازسازی ساده سطح کفپوش قدیمی را انتخاب کنید، تکنیک‌های خاصی (سنباده کاری، لاک زدن، تمیز کردن عمیق و غیره) می‌توانند کمک زیادی به ظاهر جدید پوشش کف و در عین حال مقرون به صرفه بودن آن کنند.در این صورت نیازی به خرید مصالح جدید نیست و در صورتی که کفپوش ها بیش از حد فرسوده نباشند، هر فردی با حداقل مهارت دستی می تواند این نوع پروژه را انجام دهد.

با این حال، هنگام تصمیم‌گیری برای بازسازی کفپوش قدیمی، مطمئن شوید که آسیب‌ها فقط سطحی هستند و مشکل عمیق‌تری را پوشش نمی‌دهید که بعداً عود می‌کند. همچنین بدانید که برخی از نشانه های فرسودگی (آسیب آب، کاشی های شکسته و غیره) را نمی توان به طور کامل از طریق تعمیرات اساسی پنهان کرد.

با دانستن همه اینها، حتی اگر تفاوت قیمت زیادی داشته باشد، در برخی موارد، تغییر پوشش کف، چه برای بخش های خاص و چه برای کل سطح، ارزشمندتر می شود. عوامل زیر به طور کلی به این نوع شرایط اشاره دارد.

2. نوع خانه

هنگام برنامه ریزی برای بازسازی یک طبقه، مهم است که نوع خانه و ویژگی های مختلف آن را در نظر بگیرید. اگر در یک خانه تک خانواده بدون همسایگان زندگی می کنید، هیچ محدودیتی از نظر مصالح وجود ندارد.

با این حال، کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند ممکن است مجبور باشند هنجارها و قوانین ذکر شده در اظهارنامه مالکیت مشترک را بررسی کنند. این مشخصات اغلب برای مقاصد عایق صدا در نظر گرفته می شوند و برای برخی از مواد، ممکن است به معنای پرداخت هزینه اضافی برای مواد عایق صدا (مانند غشای حرارتی) باشد.

3. نوع کفپوش

 دو نوع اصلی کفپوش فرعی عبارتند از: بتن و محصولات چوبی (پلای وود، پانل های چوبی، تخته ها و غیره) سطوح بتنی تصفیه نشده برای کاشی، وینیل و مشمع کف اتاق مناسب هستند.

با این حال، برای نصب پوشش هایی که مستعد جذب رطوبت هستند (یعنی چوب سخت و فرش)، باید آن را درست کرد. محصولات چوبی تقریباً با هر نوع ماده ای کار می کنند. با این حال، هنگام استفاده در زیر پوشش های کف که به رطوبت حساس هستند (یک بار دیگر، چوب سخت یا فرش)، از قبل به درمان مناسب نیاز است.

ماهیت سطح زیر کف نیز بر نوع محصول چسب مورد استفاده (سیمان، منگنه، چسب و غیره) تأثیر می گذارد که در نهایت بر قیمت تأثیر می گذارد.

پارکت در کرج - معمارلندز

آیا قصد دارید پارکت خود را تعویض نمایید؟

در صفحه تعویض پارکت در کرج به بررسی کامل این موضوع پرداخته ایم.حتما مطالعه نمایید.

4. اندازه سطح کفپوش برای پوشش

بازسازی کف به این معنی نیست که باید تمام سطوح کف خانه خود را تغییر دهید. گاهی اوقات یک اتاق یا یک قسمت خاص از خانه نیاز به کفپوش جدید دارد. البته این یکی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت پروژه بازسازی کفپوش است.

5. انواع مصالح کفپوش

انتخاب نوع پوشش کف می تواند بهترین بخش از فرآیند باشد. متأسفانه، این نیز بخشی است که بودجه شما می تواند افزایش پیدا کند، به عنوان مثال چوب سخت، سرامیک، مرمر، وینیل یا فرش. 

قیمت ها معمولاً بر اساس محل مبدا محصول (آسیا، آمریکای لاتین، اروپا و غیره) و فرآیند تبدیلی که ماده اولیه باید طی کند (برش، رنگ آمیزی و غیره) تعیین می شود.

6. برداشتن کفپوش های قدیمی

قبل از شروع نصب کفپوش های جدید خود، کفپوش قدیمی باید برداشته شود. بسته به نوع طبقه ای که در آنجا بود، مکانی که در آن زندگی می کنید و شرکتی که با آن قرارداد می بندید قیمت ها متفاوت است.

7. نصب پارکت جدید

اگر کمی دانش، مهارت‌های دستی، انگیزه و زمان آزاد زیادی دارید، می‌توانید کار را به تنهایی تکمیل کنید. کاشی‌های سرامیکی نصب آسانی دارند. با این حال، انواع خاصی از کفپوش ها به مهارت های بیشتری نیاز دارند و باید به افراد حرفه ای سپرده شوند.

حتی اگر قیمت نصب گران تر باشد، شخصی که سعی می کند آن را به صورت دستی و بدون تجربه قبلی انجام دهد، ممکن است اشتباه کند. با گذشت زمان، نصب معیوب می تواند منجر به هزینه های بیشتر شود، که هدف از انجام این کار برای صرفه جویی در هزینه را از بین می برد. 

گروه معمارلندز با 7سال سابقه در زمینه دکوراسیون داخلی در کرج آماده خدمت در زمینه نصب پارکت در کرج,فروش پارکت در کرج .اجرای پارکت در کرج.تعویض پارکت در کرج .پارکت ارزان در کرج می باشد.درصورتیکه هرگونه سوالی درباره قیمت پارکت در کرج,قیمت نصب پارکت در کرج دارید.مشاوران ما با کمال میل پاسخگوی شماعزیزان هستند.

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype
پارکت کرج

نصب پارکت کرج

توصیه می کنیم برای نصب کفپوش پارکت از یک نصاب حرفه ای پارکت در کرج استفاده کنید. ولی اگر شما فردی با مهارت بالا هستید،وخودتان می خواهید پارکت را نصب نمایید در اینجا چند نکته برای نصب کفپوش پارکت وجود دارد:

 از چسب پارکت بر پایه یورتان با کیفیت بالا، با زمان کار طولانی، ترجیحاً 60 دقیقه استفاده کنید. به این ترتیب زمان زیادی برای نصب کاشی های کف خواهید داشت.
بهتر است لایه ای از  پلی اتیلن را روی صفحات بتنی قرار دهید.
قطعات چوب را با استفاده از اره دستی یا اره مدور برش دهید و این کار را روی میز کار انجام دهید. 
اطمینان حاصل کنید که کف زیرین کاملاً صاف است. اگر انعطافی وجود داشته باشد، کفپوش نیز ممکن است زیر پای شما خم شود.

نگهداری پارکت در کرج

کف پارکت باید مانند هر کفپوش مهندسی و چوب سخت دیگر تمیز و مراقبت شود. این برای کاهش خطر آسیب به کف شما بسیار مهم است و همچنین برای مدت طولانی تری به بهترین حالت خود نگاه می کند.

شما باید از یک برس نرم برای جارو کردن کف‌های خود به طور منظم استفاده کنید یا از جاروبرقی که برای استفاده در کف‌های چوبی طراحی شده است استفاده کنید. هنگامی که کف پارکت خود را تمیز می کنید، باید مراقب باشید که آب اضافی را از بین ببرید تا از تاب برداشتن جلوگیری شود و هر ماه باید کف پارکت خود را با یک محصول تمیز کننده تخصصی چوب سخت تمیز کنید.

در مورد نگهداری از کفپوش پارکت، لازم نیست زیاد نگران باشید. هفته ای 2 تا 3 بار سطح را به آرامی جاروبرقی بکشید. آن را به طور منظم جارو کنید و با یک دستشویی میکروفیبر خشک پاک کنید.
اگر کف خیس شد، ناحیه آسیب دیده را با خیس کردن مواد ریخته شده با دستمال کاغذی و پاک کردن با یک دستمال مرطوب کاهش دهید.
حدود یک بار در ماه با استفاده از محصولات پاک کننده مناسب، آن را تمیز کنید.
برای صیقل دادن کف پارکت خود از واکس استفاده نکنید.
سعی کنید آن را از گرد و غبار دور نگه دارید. یک راه موثر برای رسیدن به این هدف، گذاشتن فرش ها در نزدیکی ورودی ها است.
با کفش های بیرونی خود زیاد روی آن راه نروید.
برای جلوگیری از خراشیدگی، ایده خوبی است که روی پایه های مبلمان خود محافظ داشته باشید.
برای جلوگیری از تغییر رنگ، سعی کنید از برخورد مستقیم نور خورشید از طریق درها و پنجره ها به زمین جلوگیری کنید.
از جاروبرقی زیاد دوری کنید.
اگر کف پارکت شما بعد از مدت ها براقیت خود را از دست داد، آن را سمباده و لاک بزنید تا جلوه ای صاف داشته باشد.

شستشوی یک بار در هفته یا هر دو هفته یک بار نیز توصیه می شود. این ممکن است به نوع پرداخت شما نیز بستگی داشته باشد. در اینجا راهنمای نحوه نگهداری از کف های ناتمام آورده شده است.

کفپوش های چوبی روغنی و لاکی نیز ممکن است نیاز به کمی روش نگهداری متفاوت داشته باشند، اما هیچ چیز خیلی پیچیده نیست.

نصاب پارکت کرج-معمارلندز
پارکت کرج

کفپوش پارکت برای چه اتاق هایی مناسب است؟

کفپوش پارکت در اکثر اتاق ها زیبا به نظر می رسد، اما ظاهر تزئینی تر کفپوش پارکت به این معنی است که به ویژه برای اتاق های پذیرایی، راهروها (به ویژه ورودی ها) و اتاق های غذاخوری مناسب است.

آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و اتاق‌های خشک‌شویی می‌توانند فضای مرطوب‌تری داشته باشند که می‌تواند به کف چوبی آسیب برساند. کفپوش ضد آب پارکت برای استفاده در این اتاق ها ایده آل است. دارای یک لایه وینیل ضد آب با اثر چوب بر روی یک هسته رزین معدنی سنگ آهک است.

هزینه نصب پارکت کرج چقدر است؟

هزینه کلی نصب کفپوش به عواملی مانند نوع چوب و الگوی انتخابی شما، پوششی که استفاده می کنید و اینکه آیا گرمایش از کف نصب می کنید بستگی دارد.

استفاده از حاشیه یا نوارهای طراحی به اتاق شما تأثیر می گذارد، اما هزینه کلی را نیز افزایش می دهد.

چگونه می توانم کفپوش پارکت را تعمیر کنم؟

تعمیر خراش کف چوبی بخشی طبیعی از مراقبت از کف چوبی شما است و پاک نگه داشتن آن از خاک، شن و آب بهترین راه برای جلوگیری از خراش است.

بسته به میزان خرابی خراش ها، ممکن است بتوانید از یک محصول تعمیر خراش مانند روغن خراش دارکوب برای پنهان کردن سریع آسیب های جزئی استفاده کنید.  از روغن تاچ‌آپ دارکوب برای بهبود ظاهر علائم جزئی روی کف‌های چوبی روغن‌کاری شده استفاده کنید.

با این حال، اگر کف پارکت شما تاب خورده، آب آسیب دیده یا دچار خراش شدید می شود، برای تعمیر کف باید با یک متخصص مشورت کنید.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که ملکی را خریداری کنید که دارای کف پارکت آنتیک است، بازسازی کف پارکت زیبایی طبیعی آنها را باز می گرداند. شما باید از یک متخصص ترمیم در مورد کارهایی که باید انجام شود مشاوره بگیرید.

تعمیرپارکت در کرج-معمارلندز
پارکت کرج

انواع کفپوش پارکت مدرن کرج

کفپوش پارکت مدرن دارای ظاهر و پوشش های متنوعی است. بعضی از آنها … هستند:

برس خورده
برس زده زده و روغن زده
برس خورده و لاک زده
لاکی شده
روغن طبیعی
روغن UV و غیره
همچنین می توانید طرح کف را از رنگ ها و الگوهای مختلف انتخاب کنید. رایج‌ترین گزینه‌ها قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای روشن هستند، اما می‌توانید از رنگ‌های دیگر مانند بلوطی تیره، خاکستری، سایه‌های روشن‌تر و سفید هم استفاده کنید.

نحوه سفارش و خرید پارکت کرج

برای خرید وسفارش پارکت کرج لطفا با شمارهای ثبت شده در سایت تماس گرفته.مشاوران ما باکمال میل از مرحله سفارش,خرید ونصب پارکت در کرج کنار شما هستند وبهترین راهنمایی ها را انجام می دهند.پس هم اکنون تماس بگیرید.

پارکت کرج

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype

سوالات متداول

آیا پارکت از چوب واقعی است؟

بله از چوب است.پارکت اساساً از چوب سخت ساخته شده است و بنابراین می توان آن را سمباده زد و دوباره پرداخت کرد. 

آیا کفپوش پارکت ضد آب است؟

بله ضدآب است.

چگونه می توانم کف پارکت خود را تمیز کنم؟

برای کف‌های پارکت می‌توانید کمی سرکه تمیزکننده به آب پاک‌کن اضافه کنید.همچنین می‌توانید کف‌های پارکت‌شده را با مایع صابون  تمیز کنید.برای شستن کف پارکت بهتر است از سفید کننده،و پاک کننده های همه منظوره استفاده نکنید.

هر چند وقت یکبار باید کف پارکت را براق کنم؟

 هر 2 تا 3 هفته یک یا دو بار از پولیش نگهداری پارکت استفاده کنید.

مجموعه دکوراسیون طراحی معمارلندز درچه زمینه هایی فعالیت می کند؟

معمار لندز با افتخار اعلام می دارد که تمام مراحل دکوراسیون داخلی درکرج تامرحله تحویل پروژه را با حرفه ای ترین نیروهای خود انجام وتحویل می دهد.

آیا مشاوره معمارلندز رایگان است؟

بله.مشاوره کاملا رایگان است.مشاوران وکارشناسان ما با کمال میل آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید و رای بدهید

میانگین امتیازدهی 5 / 5. شمارش امتیاز 1

هیچ امتیازی ثبت نشده!اولین نفرباشید که رای میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معمار لندز

09337803378 – 09371017707 09381880288

مقالات پیشنهادی